Wermikompost

naturalny nawóz wytworzony przez dżdżownice

Wermikompost to podłoże które działa jak nawóz, ponieważ jest nasycone dobrymi bakteriami glebowymi które powstają podczas trawienia resztek organicznych przez dżdżownice i ulegają przekształceniu w formę łatwo przyswajalną dla roślin. Dodatkowo wzbogaca ziemię całą gamą mikroorganizmów które pobudzają życie mikrobiologiczne gleby a mumifikują patogeny, nicienie i metale ciężkie.

Czym są koprolity?
Koprolity to inaczej odchody dżdżownic. Koprolity mają sypką, gruzełkowatą postać, ciemną barwę i stabilną strukturę. Z wyglądu przypominają próchnicę i mają podobne do niej działanie – poprawiają strukturę gleby, napowietrzają ją i użyźniają. Dzieje się tak dlatego, że wermikompost zawiera duże ilości enzymów oraz mikroorganizmów, które, wprowadzone do gleby, pobudzają jej życie biologiczne. Często zdarza się, że gleba może być bogata w substancje organiczne, ale ze względu na brak życia biologicznego w glebie są one niedostępne dla roślin.
Miarą jakości Wermikompostu jest ilość koprolitów w kompoście. Inaczej opisując jest to stosunek materii przerobionej przez dżdżownice do pozostałej „nieprzerobionej” materii. Im większa zawartość koprolitów w kompoście tym możemy przyjąć lepszą jego jakość.

Zawarte w wermikompoście pozytywne mikroorganizmy, wprowadzone wraz z nim do gleby, uaktywniają zawarte w niej mineralne składniki pokarmowe, które dotąd były nieprzyswajalne dla roślin. Dlatego po dodaniu do gleby biohumusu zwiększa się w niej znacząco ilość makro- i mikroelementów przyswajalnych dla roślin, a toksyczne związki metali ciężkich są w przewodzie pokarmowym dżdżownic przekształcane w formy trudno przyswajalne, dzięki czemu nie przenikają do roślin.
Dzięki koprolitom gleba zwiększa swoje możliwości magazynowania wody. Dzięki temu wzrasta rezerwuar wody dostępnej dla roślin podczas suszy i mniej składników odżywczych jest wypłukiwanych w głębsze warstwy gleby. Już nawet niewielki % biohumusu pomaga znacząco ograniczyć skutki erozji gleby!

Kup online
 • Nazwa własnaWermiHumus- środek poprawiający właściwości gleby
 • Dostępnośćworek 15 lub 50 litrów,
  bigbag 1200 litrów
  lub paleta 1500 litrów
 • Właściwości:pH 6,5
  postać sypka
  frakcja 0-5mm
  N 0,5% m/m
  MgO 0,15% m/m
  CaO 1,2% m/m
  Fe 2000mg/kg
  B 5,0mg/kg m/m
 • Kod EAN:5903240552429 Wermikompost 1l
  5903240552436 Wermikompost 5l
  5903240552115 Wermikompost 15l
  5903240552139 Wermikompost 50l
  5903240552443 Wermikompost 50l
  5905601750147 BigBag 1200l
  5903240552375 Paleta Wermikompostu 1500l
 • Produkt dopuszczony do obrotu jako środek poprawiający właściwości gleby decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod nr. G-1199/22
Wermikompost
wytworzonymi przez dżdżownice podczas trawienia resztek organicznych

Dzięki dużemu zagęszczeniu dżdżownic i dobrze dobranej diecie, nasz biohumus nie ma nieprzyjemnego zapachu i jest bardzo dobrze zagęszczony - ma wysoki procent koprolitów. W naszej farmie nie używamy obornika, gdyż jego wartość pokarmowa dla dżdżownic jest niska i nie jest on stabilnym źródłem pożywienia. Nasze dżdżownice jedzą tylko warzywa i owoce dzięki czemu mamy bardzo wysoką zawartość substancji organicznej w wytworzonym wermikompoście. Nasz wermikompost jest dodatkowo przesiewany od frakcji nieprzetrawionych, dzięki czemu jest bardzo czysty i jednolity.

Użyźni każdą glebę, poprawi jej strukturę i zapewni doskonałe warunki mikrobiologiczne do rozwoju naszych roślin.

Kup online

Produkt ma pozytywne opinie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach przy zastosowania go do poniższych upraw: warzywa, owoce, rośliny ozdobne, trawniki.

Do przydomowego warzywniaka

Wermikompost jest pełen składników odżywczych, takich jak azot, fosfor, potas i mikroelementy, które są niezbędne dla zdrowego wzrostu roślin. Wspomaga procesy biologiczne w glebie, poprawiając zdrowie gleby i roślin.

Do trawników

Wermikompost dostarcza cenne składniki odżywcze do gleby trawnika, co może przyczynić się do lepszego wzrostu i zdrowia trawy.Zastosowanie wermikompostu na trawniku zależy od Twoich preferencji, potrzeb trawy oraz specyficznych warunków glebowych na Twoim terenie.

Do roślin ozdobnych

Dzięki dostarczaniu niezbędnych składników odżywczych, wermikompost może przyczynić się do obfitości i dłuższego okresu kwitnienia roślin ozdobnych. Stosowanie wermikompostu może pomóc w ograniczeniu konieczności używania sztucznych nawozów chemicznych.

Do upraw sadowniczych

Wermikompost może wpłynąć na lepszą jakość owoców poprzez dostarczenie im odpowiednich składników odżywczych oraz wspieranie ogólnego zdrowia roślin. Mikroorganizmy obecne w wermikompoście mogą wspomagać zdrową mikroflorę glebową, co z kolei może wzmocnić odporność roślin owocowych na choroby i szkodniki.

W 100% naturalny

Wermikompost

Zalety:
- zwiększa możliwości absorpcyjne wody przez glebę i zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych,
- wprowadza do gleby życie biologiczne co wpływa pozytywnie na uwolnienie składników pokarmowych,
- jest wolny od metali ciężkich, drobnoustrojów, patogenów,
- jest całkowicie bezpiecznym i ekologicznym sposobem na regenerację gleby,
- chroni przed erozją,
- nie ma przykrego zapachu,

Ponad to wermikompostu nie da się przedawkować. Jako produkt w 100% naturalny jest całkowicie bezpieczny zarówno dla owadów, zwierząt i ludzi!

Stosowanie:
Wermikompostu nie da się przedawkować. Nie oznacza to, że warto zawsze i wszędzie stosować takie same lub zbyt duże dawki. O ile zastosowanie biohumusu jest całkowicie bezpieczne to warto, aby było również efektywne. Dla tego warto zastosować się do naszych zaleceń by w jak najbardziej optymalny sposób zadbać o potrzeby naszych roślin.

Przed sadzeniem lub wysiewem:
rozprowadzić 1 - 4l na 1m2, w zależności od jakości podłoża, następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby
Na istniejące nasadzenia lub stosowanie powtórne:
rozprowadzić 0,5 - 1l na 1m2 powierzchniowo, następnie podlać.

Wermikompost to skoncentrowany nawóz a 50 litrów służy do przygotowania 100-200 litrów podłoża lub rozsypania 25-50 m2.

super naturalny nawóz
Przykłady użycia
Jak planujesz używać wermikompost?
 • Wermikompost

  idealny do przydomowego ogródka

 • Wermikompost

  przydatny przy przesadzaniu

 • Wermikompost

  na piękny trawnik

 • Wermikompost

  to świetny nawóz dla sadowników

Rośliny jak z bajki

Piękny ogród jest naszą dumą i naszą wizytówką

poznaj pełną ofertę naszych podłoży do ogrodu lub do doniczki