Bio Podłoże Kwaśne

Kwaśne podłoże kwaśne wzbogacone biohumusem

BIO Podłoże Kwaśne naszej produkcji jest mieszanką kilku frakcji torfów wysokiej jakości, kory oraz wermikompostu czyli cennego nawozu naturalnego stworzonego przez dżdżownice. Cały sukces zapewnia substancja organiczna wytworzona przez dżdżownice w swoim przewodzie pokarmowym i dobrym bakteriom glebowym.

Kup online
 • Nazwa własnaPodłoże MIX
 • Dostępnośćw worek: 50 litrów lub paleta 1500 litrów
  luzem: BigBag 1200 litrów
 • Właściwości:pH 4,5
  frakcja 0-20mm
  postać sypka
  NaCl < 1,5 g/dm3
 • Kod EAN:5905601750277 Bio Podłoże Kwaśne 50l
  5905601750192 Bio Podłoże Kwaśne BigBag 1200l
  5905601750185 Bio Podłoże Kwaśne Paleta 1500l
 • Podłoże dopuszczone do obrotu decyzjąMRiRW nr. P-497/15
Podłoże kwaśne do borówek iglaków i roślin kwaśnolubnych
Ekologiczne podłoże z dodatkiem wermikompostu.

Wiele gatunków iglaków występuje naturalnie w lasach iglastych, torfowiskach i terenach o kwaśnym podłożu. Ich zdolność do przystosowania się do takiego środowiska sprawia, że dobrze rosną w glebach o niższym pH. Kwaśne podłoże pomaga w rozkładzie organicznej materii, co z kolei uwalnia składniki odżywcze dostępne dla roślin. Iglaki czerpią korzyści z tych składników odżywczych w kwaśnym środowisku. W kwaśnych glebach konkurencja ze strony innych gatunków roślin może być mniejsza, co daje iglakom przewagę w dostępie do wody i składników odżywczych.

Kup online
Do borówek

optymalne pH dla borówek mieści się zazwyczaj w okolicach 4,0. W takim środowisku składniki odżywcze stają się bardziej dostępne dla tych roślin, a dzięki zawartemu biohumusowi rosnące borówki będą zdrowsze i smaczniejsze.

Do iglaków

kwaśne podłoże z biohumusem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka infekcji patogenami glebowymi, co może wpłynąć pozytywnie na zdrowie iglaków.

Do Hortensji

w podłożu z biohumusem, hortensje mają tendencję do wydawania kwiatów o niebieskim lub fioletowym kolorze.

W 100% naturalne

bio podłoże kwaśne

Czy wiesz że kontrola pH pozwala ogrodnikom wybierać pożądany kolor kwiatów hortensji, ponieważ pH gleby ma bezpośredni wpływ na kolor ich kwiatów. Hortensje uprawiane w podłożu z biohumusem są odporniejszee na choroby, a także na ataki szkodników. Kwaśne podłoże ma dobrą zdolność do zatrzymywania wilgoci, co jest istotne dla borówek, ponieważ lubią one stałą wilgotność gleby. W kwaśnym podłożu z biohumusem składniki odżywcze, takie jak żelazo, mangan czy miedź, stają się bardziej dostępne dla roślin. To szczególnie istotne dla roślin, takich jak iglaki, które potrzebują tych mikroelementów do zdrowego wzrostu.

Nasze bio podłoże kwaśne wzbogacane biohumusem jest idealne dla borówek amerykańskich, iglaków i hortensji.

Bio podłoże kwaśne
Przykłady użycia
A Ty jak wykorzystasz swoje podłoże kwaśne?
 • Bio podłoże kwaśne

  bo borówki mogą rosnąc pod domem a nie tylko w lesie

 • Bio podłoże kwaśne

  idealne do nasadzeń iglaków

 • Bio podłoże kwaśne Ekagro

  i Twoje hortensje jak malowane

 • Bio podłoże kwaśne Ekagro

  sprawdzi się wszędzie gdzie masz zapotzrebowanie na kwaśną glebę

Rośliny jak z bajki

Piękny ogród jest naszą dumą i naszą wizytówką

poznaj pełną ofertę naszych podłoży do ogrodu lub do doniczki

Dr Robak poleca produkty Ekagro

Rocznie pod naszym dachem rośnie 200 milionów dżdżownic, które produkują mnóstwo dobroczynnego biohumusu. Jest go na tyle dużo, że chętnie się nim z Tobą podzielimy. Nasze długoletnie doświadczenie w doborze odpowiedniego składu oferowanych mieszanek podłoży i stosowanych nawozów potwierdzają nasze dżdżownice, które na rynku wyróżnia duża żywotność i ruchliwość. Jakość naszych produktów potwierdza pozytywna opinia Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa oraz dopuszczenie do obroku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.