BioZiemia

Uniwersalne podłoże premium wzbogacone biohumusem

BioZiemia to mieszanka kilku frakcji czarnoziemu, torfu, humusu i wermikompostu - cennego nawozu naturalnego wytworzonego przez Dżdżownice - czyli stałą formą BioHumusu. Jest to gotowe podłoże stworzone do ekologicznych upraw w przydomowych ogródkach. Takiej ziemi nie kupisz w marketach. Nasze podłoże mają neutralne pH i bardzo uniwersalne zastosowanie. Cały sukces zapewnia mikroflora bakteryjna i substancja organiczna wytworzona przez dżdżownice w ich przewodzie pokarmowym. Polecamy razem z DżoHumusem do podlewania.

Kup online
 • Nazwa własnaBioZiemia - Podłoże PRO do uprawy warzyw i roślin ozdobnych
 • Dostępnośćw worek: 50 litrów lub paleta 1500 litrów
  luzem: BigBag 1200 litrów
 • Właściwości:pH 6,5
  frakcja 0-20mm
  postać sypka
  NaCl < 1,5 g/dm3
 • Kod EAN:5905601750024 Bio Ziemia 50l
  5905601750154 BioZiemia BigBag 1200l
  5905601750161 BioZiemia Paleta 1500l
 • Podłoże dopuszczone do obrotu decyzjąMRiRW nr. P-1415/23
BioZiemia
To ekologiczna ziemia o bardzo uniwersalnym zastosowaniu.

Stosowana w ogrodnictwie i rolnictwie, zawiera dobre bakterie glebowe i naturalną substancję organiczną wytworzoną przez dżdżownice która nadaje ziemi życia, którego efektem jest jakość gleby oraz plonowania roślin. Zawarty w niej Wermikompost ma wiele zastosowań i właściwości, które przyczyniają się do zdrowego ekosystemu glebowego i lepszych plonów. Zwiększa retencję wody poprzez zawartość organicznych materiałów w bio ziemi może zwiększać retencję wody w glebie, co jest szczególnie ważne w suchych regionach lub podczas okresów suszy. Wykorzystanie BioZiemi jest zwykle bardziej ekologiczne niż stosowanie sztucznych nawozów chemicznych, ponieważ pomaga w zachowaniu naturalnej równowagi w glebie, dzięki pracy dżdżownic.

Kup online
Do upraw ekologicznych

BioZiemia poprawia strukturę gleby, szczególnie w przypadku gleb gliniastych lub piaszczystych. Organiczne składniki w BioZiemi dodają do gleby cząsteczki gruzełkowate, co pomaga zwiększyć zdolność do zatrzymywania wody i składników odżywczych.

Do pomidorów

Mikroflora wytworzona przez Dżdżownice stanowi najlepszą pożywke dla pozytywnych mikroorganizmów w glebie, które pomagają w procesie rozkładu materii organicznej i przyswajaniu składników odżywczych przez rośliny.

Do warzyw

Bio ziemia zawiera wolno rozkładającą się substancję organiczną, która z czasem uwalniają składniki odżywcze do gleby. To zapewnia stałe źródło składników niezbędnych dla wzrostu zdrowych warzyw przez długi czas.

Do owoców

Bio ziemia jest wolna od sztucznych nawozów chemicznych i pestycydów i jest dedykowana dla osób preferujących ekologiczne podejście do upraw.

Nasza w 100% naturalna

Bio Ziemia

Bogactwo składników organicznych w BioZiemi dostarcza cennych substancji odżywczych dla gleby i roślin. Nasza bio ziemia pomagają rozluźnić glebę i umożliwia korzeniom roślin swobodny rozwój. Poprzez mieszanie można ją stosować w regulacji pH gleby, szczególnie w przypadku gleb o nieodpowiednim pH dla danego rodzaju roślin. Jej naturalne organiczne składniki uwalniają elementy odżywcze powoli, co może przyczynić się do długotrwałego dostarczania substancji odżywczych roślinom.

BioZiemia, to mieszanka kilku frakcji czarnoziemu, humusu i torfu, wzbogacona Wermikompostem - naturalnym nawozem pochodzącym od dżdżownic.

to produkt z grupy PREMIUM
Przykłady użycia
Jak planujesz wykorzystywać BioZiemię u siebie?
 • BioZiemia

  niezastąpiona przy przesadzaniu kwiatów

 • Bio ziemia

  przydatka w każdym ogrodzie

 • BioZiemia Ekagro

  to piękne pomidory w twoim ogródku

 • Bio ziemia

  to radość najmłodszych i niezapomniane smaki dzieciństwa

Rośliny jak z bajki

Piękny ogród jest naszą dumą i naszą wizytówką

poznaj pełną ofertę naszych podłoży do ogrodu lub do doniczki

Dr Robak poleca produkty Ekagro

Rocznie pod naszym dachem rośnie 200 milionów dżdżownic, które produkują mnóstwo dobroczynnego biohumusu. Jest go na tyle dużo, że chętnie się nim z Tobą podzielimy. Nasze długoletnie doświadczenie w doborze odpowiedniego składu oferowanych mieszanek podłoży i stosowanych nawozów potwierdzają nasze dżdżownice, które na rynku wyróżnia duża żywotność i ruchliwość. Jakość naszych produktów potwierdza pozytywna opinia Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa oraz dopuszczenie do obroku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.