Perlit

lekki, materiał mineralny, stosowany w ogrodnictwie

Jest minerałem, który stanowi przeobrażona skała magmowa, utworzona w dawnych epokach geologicznych z zamykania wody wewnątrz wietrzejącej skały.

Otrzymywany jest poprzez wypalanie i ekspansję. Proces ten prowadzi do powstania lekkiego, białego lub szarego materiału, który jest stosowany w ogrodnictwie do poprawy struktury gleby i zwiększenia jej zdolności do retencji wody i powietrza.

Kup online
 • Nazwa własnaPerlit
 • Dostępnośćw workach: 10, 20 lub 40 litrów
 • Skład chemiczny:Perlit to kwaśny glinokrzemian potasowo-sodowy, zawierający także inne pierwiastki.
  skład: krzemionka SiO2 (65-75%), tlenki glinu, sodu, potasu, magnezu, wapnia i żelaza [Al2O3 (10-18%), K2O + Na2O (6-9%), MgO +CaO (2-6%) oraz Fe2O3 (1-5%)].
 • Właściwości:doskonale reguluje stosunki powietrzno-wodne
  napowietrza i spulchnia glebę
  przyspiesza tempo wzrostu roślin
  zapobiega nadmiernemu parowaniu wody
  odporny na działanie szkodników
 • Kod EAN:5903240552863 Perlit 10l
  5903240552870 Perlit 20l
  5903240552948 Perlit 40l
Perlit
Jest bardzo lekki, co ułatwia jego mieszanie z glebą oraz uprawę roślin.

Perlit ogrodniczy jest powszechnie stosowany jako składnik w mieszankach do doniczek, podłożach do uprawy roślin doniczkowych, a także jako składnik do poprawy jakości gleby w ogrodach i uprawach polowych. Dzięki swoim właściwościom poprawiającym drenaż, retencję wody i powietrza, perlit pomaga stworzyć optymalne warunki dla rozwoju roślin, zwłaszcza tych, które preferują dobrze przepuszczalną glebę. Posiada duże ilości mikroporów, co sprzyja retencji wody i powietrza w glebie. Dzięki swojej strukturze perlit pomaga w drenażu gleby, zapobiegając nadmiernemu zalewaniu korzeni roślin. Dodanie perlitu do gleby poprawia jej strukturę, zwłaszcza w przypadku gleb o gorszych właściwościach drenażowych. Perlit może pomóc w regulacji temperatury gleby, co może być korzystne dla korzeni roślin, szczególnie w przypadku zmian temperatury w skali doby lub w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.

Kup online
Rośliny warzywne

Niektóre warzywa, takie jak papryka, pomidory czy bakłażany, mogą również korzystać z dobrze drenującej gleby. Dodatek perlitu do podłoża może zapewnić lepszą przewiewność korzeni roślin warzywnych.

Sukulenty i kaktusy

Rośliny te dobrze rosną w podłożu, które zapewnia dobrą drenażowość. Perlit w mieszance glebowej dla sukulentów i kaktusów wspomaga właściwy drenaż, minimalizując ryzyko nadmiernego zalewania korzeni.

Rośliny doniczkowe

Niektóre rośliny doniczkowe, takie jak paprocie czy storczyki, korzystają z podłoża o dobrej drenażowości. Perlit stosowany w mieszance glebowej dla roślin doniczkowych może pomóc w zapewnieniu lepszego przewietrzania korzeni i zapobiegać nadmiernemu zatrzymywaniu wody.

Rośliny ozdobne

Niektóre rośliny ozdobne, szczególnie te o większych wymaganiach dotyczących drenażu, mogą być zadowolone z obecności perlitu w podłożu. Odmiany begonii czy niektóre odmiany paproci mogą korzystać z lekkiej struktury gleby zapewnionej przez perlity.

W 100% naturalny

Perlit

Perlit jest używany do poprawy struktury gleby i ma zdolność do retencji wody i powietrza, co może być korzystne dla wielu roślin. Rośliny, które dobrze się rozwijają w glebie z perlitem, to te, które preferują dobrze przepuszczalne podłoże i mają różne wymagania dotyczące wilgotności gleby. Warto jednak zaznaczyć, że każda roślina ma swoje indywidualne wymagania dotyczące gleby i innych czynników środowiskowych. Zawsze warto dostosować skład gleby lub podłoża do konkretnych potrzeb rośliny, a stosowanie perlitu może być jednym z wielu czynników poprawiających warunki wzrostu dla określonych gatunków roślin.

Dodatek perlitu do mieszanki glebowej może poprawić drenaż i zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w korzeniach.

wysoka jakość
Przykłady użycia
Perlit do czego go zastosujesz?
 • Perlit

  nie tylko praktyczny ale też ozdobny

 • Perlit

  pomaga oddychać roślinom

 • Perlit

  w każdym domu znajdzie zastosowanie

 • Perlit

  czyni przewiewnym podłoża naszych roślin

Rośliny jak z bajki

Piękny ogród jest naszą dumą i naszą wizytówką

poznaj pełną ofertę naszych podłoży do ogrodu lub do doniczki

Dr Robak poleca produkty Ekagro

Rocznie pod naszym dachem rośnie 200 milionów dżdżownic, które produkują mnóstwo dobroczynnego biohumusu. Jest go na tyle dużo, że chętnie się nim z Tobą podzielimy. Nasze długoletnie doświadczenie w doborze odpowiedniego składu oferowanych mieszanek podłoży i stosowanych nawozów potwierdzają nasze dżdżownice, które na rynku wyróżnia duża żywotność i ruchliwość. Jakość naszych produktów potwierdza pozytywna opinia Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa oraz dopuszczenie do obroku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.